پزشکی

آشنایی با ترموکوپل های جومو

دما یکی از متداول‌ترین معیارهایِ اندازه‌گیریِ فیزیکی در سراسر جهان محسوب می‌شود. در اواسط دهه‌ی 1960 میلادی، شرکت جومو (JUMO) پروب‌های دمایی دقیق با کیفیت بالا و پایداری طولانی مدت را به بازار عرضه کرد. در حال حاضر، جومو به عنوان رهبر بازار جهانی در پروب‌های دمای صنعتی و ترموکوپل جومو است و تولیدکننده‌ی پیشرو در فناوری حسگر و اتوماسیون در طیف وسیعی از صنایع مانند گرمایش و تهویه‌ی مطبوع، غذا و نوشیدنی‌ها، انرژی‌های تجدیدپذیر و همچنین تصفیه آب و فاضلاب گامی مثبت را در این خصوص برداشته است. صنایع و کارخانجات مختلف، بسته به زمینه‌ی کاربردی خود، می‌توانند با خرید ترموکوپل جومو از این شرکت، که در حال حاضر یکی از تولیدکنندگان برجسته‌ی جهان به لحاظ کیفیت محصولات محسوب می‌شود،  خریدی مطمئن و با کیفیت را تجربه کنند. جهت آشنایی بیشتر با ترموکوپل جومو و مواردی که در قیمت خرید ترموکوپل جومو تاثیرگذار است، در ادامه همراه ما باشید!

ترموکوپل جومو چیست؟

بطور عمده از ترموکوپل برای اندازه‌گیری دماهای بالا استفاده می‌گردد. برای انجام این کار، تنظیمات و الزامات برنامه‌ای خاصی از قبیل (دمای کار، جو، فشار) در نظر گرفته می‌شود. ترموکوپل در دستگاه‌های مختلفی بکار می‌رود و در محدوده‌های دمایی مختلفی کاربرد دارد. ترموکوپل‌ها در انواع ترموکوپل دستی، ترموکوپل پیچ‌دار، ترموکوپل فشاری، ترموکوپل‌های عایق معدنی و ترموکوپل‌های درج غذا در بازار موجود هستند. یکی از شرکت‌های معتبر برای خرید ترموکوپل، برند تجاری و مطمئن جومو است که ترموکوپل‌هایی را با کیفیت بالا و با دقت و صحت عالی به شرکت‌ها، صنایع و کارخانجات مختلف ارائه می‌دهد.

ترمومتر دستی، 2) ترموکوپل برای دستگاه‌ها و گیاهان 3) ترموکوپل پیچ‌دار

ترمومتر دستی، 2) ترموکوپل برای دستگاه‌ها و گیاهان 3) ترموکوپل پیچ‌دار

ترموکوپل جومو در بازار جهانی مورد توجه و استقبال بسیاری قرار گرفته و از محبوبیت بالایی برخوردار است. بسیاری از کشورهای مختلف، ترموکوپل‌های موردنیاز خود را از این شرکت خریداری می‌کنند. در کشور ما هم، شرکت‌های واردکننده‌ی مختلفی وجود دارند که محصولات این کمپانی را به متقاضیان ارائه می‌دهند. اما برای خرید ترموکوپل جومو بهتر است آنها را از شرکت‌های واردکننده‌ی معتبری خریداری نمائید تا اطمینان حاصل کنید محصول شما اصل بوده و کیفیتِ مطلوبی را دارا است.

قیمت ترموکوپل جومو وابسته به پارامترهای مختلفی است. برای خرید ترموکوپل جومو، ابتدا باید به محدوده‌ی کاربردی آن توجه شود. چون، انواع مختلفی از ترموکوپل‌ها در بازار وجود دارد که زمینه‌ی کاربردی هرکدام از آنها نیز متفاوت است. پارامتر مهم دیگر، دقت و صحت دستگاه است که در خرید ترموکوپل جومو بسیار موثر خواهد بود. هرچه دقت و صحتِ دستگاه در اندازه‌گیریِ محدوده‌یِ دماییِ مشخص بیشتر باشد، قیمت دستگاه نیز بالاتر است. مورد مهم دیگر، محدوده‌یِ دماییِ قابل اندازه‌گیریِ دستگاه است که توسط کمپانی سازنده بر روی کاتالوگ دستگاه درج گردیده است. برای مثال برای خرید ترموکوپل جومو از نوع پیچ‌دار، انواع مختلفی از آن در محدوده‌ی دمایی 200- تا 800+ درجه‌ی سانتیگراد موجود است که هرکدام در صنایع مختلفی از قبیل ماشین آلات نجاری، سیستم‌های خشک‌کن، پخت کوره‌ها، کارهای ذوب و آسیاب های نورد، دیگ بخار سوخت جامد، صنعت پلاستیک، تجهیزات خنک کننده و… کاربرد دارد.

انواع ترموکوپل پیچ‌دار

انواع ترموکوپل پیچ‌دار

برای خرید ترموکوپل جومو می‌توانید با کارشناسان و مشاوران شرکت‌های واردکننده در کشور مشورت نمائید تا با دقت و اطمینان بهتری محصول مدنظر خود را انتخاب و خریداری نمائید.

مراجع

https://en.jumo.de/web/products/temperature/resistance-thermometer
https://www.jumo.net

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا