ورزشی

۳ روش برای آموزش فیتنس زنان + برنامه تمرینی فیتنس

فیتنس برای سطوح مبتدی، متوسط و پیشرفته، در مدت چند هفته به اندام ایده آل خود برسید!، فیتنس را چه کسانی انجام ندهند؟

فیتنس یک رشته ورزشی است که برای رسیدن به تناسب اندام و سلامت روحی و جسمی انجام می شود. فیتنس محدودیت سنی و یا جنسی ندارد؛ این ورزش برای همگان مناسب است تا بتوانند به واسطه آن چربی های خود را آب کنند، به تناسب اندام برسند از مریضی ها جلوگیری کنند و به سلامت روحی دست پیدا کنند. دقت کنید که فیتنس فقط فیتنس است و با رشته های ورزشی دیگر چون کراس فیت، بدنسازی، بادی بیلدینگ، TRX و… تفاوت دارد! فیتنس بیشتر روی تمرینات هوازی تاکید دارد؛ تمریناتی که ریه ها، قلب و عضلات را درگیر میکند اما باعث افزایش حجم عضلات نمی شود. آموزش فیتنس زنان در باشگاه یا در خانه قابل انجام است. این آموزش اگر در خانه انجام شود سه شاخه دارد ۱ آموزش از طریق فیلم، ۲ آموزش از طریق اپلیکیشن و ۳ آموزش از طریق کتاب. ما در ادامه این مطلب از سایت ملکه وب به معرفی و شرح کامل هر سه این روش ها  پرداخته ایم. همچنین شما می توانید در انتها این مطلب سه لینک برای دانلود فیلم آموزشی فیتنس بانوان، کتاب آموزشی و اپلیکیشن برنامه ورزشی بیابید.

فیتنس چیست؟

فیتنس (به انگلیسی fitness ) از دو  واژه fit به معنی مناسب و ness به معنی برجستگی و بالاتر بودن تشکیل شده است. پس به طور کل می توان گفت فیتنس به معنای تناسب اندام است. فیتنس بیشتر برای کسانی استفاده می شود که قصد آب کردن چربی ها را دارند نه افزایش حجم عضلات. چرا که تمریناتی چون وزنه برداری و به طور کل تمریناتی که موجب افزایش حجم می شوند در این رشته کمرنگ تر اند و بیشتر تمرینات هوازی در این رشته دیده می شوند. (نکته: تمرینات هوازی تمریناتی هستند که ریه، عضلات و قلب شما را برای مدت طولانی درگیر می‌کنند. این تمرینات به قصد رسیدن به تناسب اندام و سلامت روحی و جسمی انجام می شوند.) پس هدف فیتنس رسیدن به یک بالانس جسمانی، سلامت روحی و پیشگیری از انواع مریضی ها است. رشته هایی چون بدنسازی، کراسفیت و… محدودیت سنی دارند اما در مورد فیتنس این طور نیست و شاید همین موضوع باعث محبوبیتش شده است.

آموزش فیتنس
آموزش فیتنس

آموزش فیتنس بانوان

آموزش فیتنس هم برای زنان و هم برای مردان مقدور است. آموزش فیتنس برای بانوان در باشگاه و در خانه قابل انجام است. آموزش فیتنس بانوان در باشگاه که مشخص است؛ توسط مربی انجام می شود و تمرینات و رژیم غذایی هم از طرف وی صادر می شوند. در خانه نیز آموزش فیتنس زنان از طریق کتاب فیلم و اپلیکیشن های موبایل قابل اجرا است. ما در ادامه به توضیح و آموزش این سه روش برای آموزش فیتنس بانوان در خانه خواهیم پرداخت.

آموزش فیتنس بانوان در منزل

فیلم آموزش فیتنس بانوان

اولین روش آموزش فیتنس زنان و بهترین روش آموزش ورزش در خانه! فیلم. این روز ها کلیپ های آموزش فیتنس بانوان در اینستاگرام حسابی زیاد شده است. اما به کدام ها می شود اعتماد کرد؟ کدام ها معتبر اند؟ واقعا هم نمی شود روی هیچ کدام حساب کرد! اما این بار خیال تان راحت! به سایت ملکه وب می توانید اعتماد کنید! ما در ادامه این مطلب کلیپ آموزش فیتنس بانوان را برای شما قرار داده ایم. برای دانلود فیلم آموزش فیتنس بانوان در خانه به بخش پایینی سایت مراجعه و روی لینک کلیک کنید.

اپلیکیشن آموزش فیتنس زنان

برند Leap fitness group اپلیکیشن های خوبی در زمینه ی آموزش فیتنس در خانه ارائه می کند. این اپلیکیشن ها به صورت دوره ای هستند و روز به روز و با توجه به توان شما سخت تر می شوند. این برنامه ورزشی هر روز زمان مشخصی به شما هشدار می دهد، بین تمرینات زمان استراحت دارد، تمرینات متنوع و جالبی دارد، آخر تمرین از احساس شما سوال می پرسد و جالب تر از همه! برنامه مخصوص به خودتان را به شما ارائه می کند. (وقتی این برنامه را نصب می کنید از مشخصات و همچنین هدف شما سوال پرسیده می شود و بعد برنامه ای متناسب با وضعیت شما ارائه می کند.) برای دانلود برنامه آموزش فیتنس بانوان در خانه به بخش پایینی این مطلب مراجعه کنید.

آموزش فیتنس بانوان در خانه
آموزش فیتنس بانوان در خانه

کتاب آموزش فیتنس بانوان

این هم مورد آخر! کتاب. چه چیز بهتر از یک کتاب می تواند همراه با نوشته ، تصویر و توضیحات مفصل به ما چیزی بیاموزد؟ بعد هم آن که تمام تحقیقات رسمی و قابل اعتماد را معمولا در کتاب ها جمع آوری می کنند. برای دانلود کتاب آموزش فیتنس بانوان به بخش پایینی این مطلب در سایت ملکه وب مراجعه کنید.

برنامه تمرینی فیتنس

ما در این بخش سعی کردیم خودمان برای تان یک برنامه تمرینی در سه سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته طراحی کنیم. (نتیجه کار هم خوب از آب در آمد!) البته خیال تان راحت چرا که این برنامه از منبع معتبری گردآوری شده است.

*بین حرکات تا ۳۰ ثانیه استراحت مجاز است. ( برای اینکه دچار سردرگمی نشوید می توانید نام هر حرکت که نمی دانید را سرچ کنید و بیشتر راجب آن حرکت تحقیق کنید و شکل آن رد کاملا بررسی کنید.)

مبتدی

۲۰ ثانیه پرش پروانه

۱۲ عدد شنا صعودی

۱۰ عدد شنا زانو

۱۰ عدد شنا

۱۰ عدد شنا دست باز

*دوباره

۱۲ عدد شنا صعودی

۱۰ عدد شنا زانو

۱۰ عدد شنا

۱۰ عدد شنا دست باز

و ۲۰ ثانیه کشش کبری

اموزش فیتنس بانوان در باشگاه
اموزش فیتنس بانوان در باشگاه

متوسط

۳۰ ثانیه پرش پروانه

۱۴ عدد دراز نشست

۱۸ عدد پیچ و تاب روسیه

۳۰ ثانیه پلانک مرد عنکبوتی

۱۴ عدد پل باسن

۱۶ عدد حرکت برف پاک کن

۱۲ عدد پل پهلو راست

۱۲ عدد پل پهلو چپ

۱۴ عدد بحران دوچرخه

۱۴ عدد دراز نشست

۲۰ عدد پیچ و تاب روسیه

۳۰ ثانیه پلانک مرد عنکبوتی

۱۰ عدد پل پهلو راست

۱۰ عدد پل پهلو چپ

۱۴ عدد بحران دوچرخه

۱۴ عدد شنا-چرخش

۳۰ ثانیه حرکت کشش کبری

۳۰ ثانیه کشش ستون فقرات به چپ

۳۰ ثانیه کشش ستون فقرات به راست

پیشرفته

۳۰ ثانیه پرش پروانه

۲۰ عدد چرخش بازو (با ملاحظه و آرام انجام شود. این حرکت برای گرم کردن بدن است و جنبه افزایش قدرت ندارد.)

۱۴ عدد شنا-چرخش

۱۶ عدد شنا تا به تا

۱۲ عدد شنا هندو

۱۲ عدد شنا الماسی

۱۴ عدد شنا عنکبوتی

۲۰ عدد شنا

۱۴ عدد شنا تا به تا

۱۴ عدد شنا نزولی

۱۲ عدد شنا هندو

۱۰ عدد شنا عنکبوتی

۳۰ ثانیه کشش هر دو شانه

۳۰ ثانیه حرکت بچه

۳۰ ثانیه حرکت کبری

آموزش فیتنس زنان در باشگاه
آموزش فیتنس زنان در باشگاه

فیتنس یک رشته ورزشی مستقل از سایر رشته ها با هدف تناسب اندام است. فیتنس انجام می شود چرا که فرد ورزشکار به دنبال آب کردن چربی ها، رسیدن به تناسب اندام، پیشگیری از امراض و رسیدن به سلامت روحی و جسمی است. این ورزش بیشتر از ورزش های هوازی تشکیل می شود و به همین دلیل انتخاب مناسبی برای حجم دهی عضلات به شمار نمی رود. فیتنس محدودیت جنسی یا سنی ندارد پس هر کسی می تواند وارد این رشته شود. تمرینات فیتنس یا در باشگاه زیر نظر مربی انجام می شوند یا در خانه و به صورت آموزش از طریق فیلم، کتاب یا برنامه موبایل. (ما همه این ها را برای تان آماده کرده ایم و شما می توانید هر سه این ها را در بخش آخر همین مقاله بیابید.) همچنین ما برای شما یک برنامه تمرینی اختصاصی در سه سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته آماده کردیم. که آن یک برنامه کامل شامل استراحت، گرم کردن و سرد کردن است پس از این بابت هم خیال تان راحت باشد! دیگر می توانید همین حالا ورزش را شروع کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا