پزشکی

درمان فوری درد پریود امکان پذیر است! دیگر لازم نیست درد بکشید!

بنا بر مطالعاتی که در سال ۲۰۱۴ انجام شد ۱۶ تا ۹۱ درصد خانم ها به درد قاعدگی دچار می شوند همین باعث شده که بسیاری به دنبال روش درمان فوری درد پریود باشند. در این دوران هر کسی به دنبال راهی برای کاهش درد می رود بعضی مسکن ها را انتخاب می کنند، بعضی به طب سنتی روی می آورند، بعضی با اصلاح تغذیه شان به بدرقه آرامش می روند و هزاران راه و روش دیگر. اگر شما از طرفداران هر کدام از این حوزه ها هستید اما هنوز راه و روشش را نمی دانید ما به شما کمک خواهیم کرد! ما از تمام جاده ها شما را به مقصد کاهش درد پریود خواهیم رساند. با ما در ادامه این مطلب از سایت ملکه وب همراه باشید.

درمان سریع درد پریودی

درد های پریودی به دو دسته تقسیم می شوند؛ درد های شکمی و درد های کمری؛ که ما در ادامه این مطلب از سایت ملکه وب به روش های درمان فوری درد پریود به صورت کلی با دو زیر شاخه درمان فوری کمر درد پریود و درمان فوری دل درد پریود پرداخته ایم.

قرص های مسکن

قرص های مسکن می ‌توانند سریعاً درد شما را درمان کنند. برای کاهش درد در دوران قاعدگی می ‌توانید از قرص های ژلوفن، ناپروکسن و مفنامیک اسید استفاده کنید. قرص مفنامیک اسید را فقط دو یا سه روز اول و نه بیشتر هر ۶ ساعت یکبار استفاده کنید؛ اگر درد تان شدید است از دوز ۵۰۰ این دارو و در غیر این صورت از دوز ۲۵۰ استفاده کنید. همچنین اگر درد تان شدید است از ژلوفن و اگر درد پریودی تان بسیار شدید است از ناپروکسن استفاده کنید. همچنین سلکوکسیب و آسپرین هم برای درمان سریع دل درد هنگام پریود مناسب هستند. سلکوکسیب هرچند که از شهرت کمی برخوردار است اما برای درمان فوری شکم درد پریود بسیار قوی عمل می کند. آسپرین معمولا برای جلوگیری از سکته قلبی و مغزی استفاده می شود اما برای درمان سریع دل درد های خفیف پریود هم موثر است.

گرم کردن

برای درمان سریع درد در دوران قاعدگیمی توانید ناحیه مورد نظرتان را گرم کنید. برای انجام این کار می توانید دوش آب گرم بگیرید یا از کمپرس آب گرم و یا حوله گرم استفاده کنید.

درمان فوری درد پریود با گرم کردن
درمان فوری درد پریود با گرم کردن

تغذیه

تغذیه؛ امری بسیار واجب برای درمان سریع درد پریودی در خانه! بدین منظور شما باید؛ از میوه و سبزیجات بیشتری استفاده کنید، منیزیم را در رژیم غذایی خود بگنجانید؛ در پی اعمال این تغییر در خورد و خوراک تان شکلات تلخ، تخمه کدو، موز، انجیر خشک، بادام درختی، اسفناج و به طور کل تمام خوراکی های حاوی منیزیم را در رژیم غذایی خود بگنجانید. از زنجبیل   و دارچین استفاده کنید؛ مثلا چای زنجبیل و دارچین بنوشید. چای بابونه، رازیانه، مصرف آب کافی، زیره، فلفل سیاه و تخم شنبلیله، جعفری و شوید هم برای درمان فوری درد پریود عالی هستند.

 درمان فوری درد پریود با تغذیه
درمان فوری درد پریود با تغذیه

ورزش

شاید هیچ کس در جواب سوال برای درمان سریع درد پریودی چه باید کرد؟ به ذهنش نرسد که بگوید باید برای درمان درد پریود سراغ ورزش رفت. اصلا درد را مگر می شود با فعالیت خاموش ساخت؟ آن هم درد پریود که به هنگام آن فقط می خواهی بنشینی و حرکت نکنی؟ بله می شود. اتفاقا خیلی هم روش خوبی برای درمان سریع درد های پریودی است. وقتی که قاعده هستید می توانید حرکت های کششی آرام انجام دهید  اما به خودتان فشار نیاورید و فعالیت های شدید انجام ندهید.

درمان فوری درد پریود با ورزش
درمان فوری درد پریود با ورزش

ماساژ

شما می توانید با ماساژ کمر، پا و ناحیه رحم (زیر شکم) درد پریود تان را فورا درمان کنید. برای ماساژ از ترکیب روغن اسطوخودوس و روغن نارگیل، روغن نعنا و روغن کنجد استفاده کنید.

درمان فوری درد پریود با ماساژ
درمان فوری درد پریود با ماساژ

درمان سریع درد قاعدگی در طب سنتی

از لحاظ طب سنتی اگر بنگریم برای درمان سریع درد پریود شدن باید مصرف خوراکی های با طبع سرد  را در دوران پریود کاهش دهید (مثل لبنیات). همچنین طب سنتی در درمان فوری برای درد پریود دمنوشی معجزه آسا برای شما به ارمغان می آورد و آن معجزه در درمان فوری دل درد قاعدگی این است؛ ترکیب ۲ قاشق غذا خوری زرد چوبه، دو قاشق غذا خوری پودر زنجبیل، یک چهارم قاشق چای خوری پودر دارچین، یک چهارم قاشق چای خوری فلفل سیاه، ۸۰ گرم عسل طبیعی و آب لیمو ترش تازه را در ۲۵۰ میلی لیتر آب جوش بریزید تا دم بکشد و بعد یک فنجان از آن را بنوشید.

درمان فوری درد پریود با طب سنتی
درمان فوری درد پریود با طب سنتی

درد های بسیار شدید در پریود

امکان دارد درد شما از تمام اینها گذشته باشد؛ نه آن که دیگر نشود با این موارد درمانش کرد بلکه اینکه آنقدر درد امان تان را ببرد که حتی نتوانید امتحان شان کنید در این صورت بهتر است به پزشک و بیمارستان ها مراجعه کنید. آن ها به شما سرم خواهند زد یا شاید هم آمپول. اما بهتان این اطمینان را می دهم که این بهترین درمان سریع درد شکم قاعدگی است از لحاظ سرعت رفع درد و همچنین قدرت رفع درد. اما فقط اگر درد تان بسیار شدید بود سراغ این روش را بگیرید؛ بهتر آن است که خودتان در خانه این درد را رفع کنید و از شر دردسر های بیمارستان رفتن خلاصی یابید. در جواب سوال آیا در پی این سرم و آمپول زدن ها برای رفع درد قاعدگی عوارض یا مشکلی هم ما را تهدید می کند؟ باید پاسخ داد که؛ خیر. آن ها عوارضی ندارند اما به هرحال مشکل است که هر دفعه که پریود می شوید به بیمارستان های شهر سر بزنید دیگر؛ مگر نه؟

خوب امیدوارم تا به اینجا روش خودتان را برای درمان فوری درد پریود انتخاب کرده باشید.ما در این مطلب سعی کردیم با انواع و اقسام راه ها شما را به هدف درمان فوری دل درد پریودی برسانیم. وقتی می گویم انواع راه ها منظورم روش قرص های مسکن، روش فعالیت و ورزش، روش ماساژ، روش گرما دادن، تجدید نظر های تغذیه ای و محدود کردن ها و افزایش دادن ها، طب سنتی و دمنوش ها و در آخر هم مراجعه به پزشک و سرم و آمپول زدن است.مطمئن باشید که بالاخره یکی از این روش ها به شما کمک خواهند کرد و شما هرگز دست خالی از سایت ما بیرون نمی روید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا