سایر مقالات

دلایلی که باعث آسیب در شغل اداری می شود؟

هر کار و شغلی علاوه بر مزایای یک سری معایب هم با خود به همراه دارد. حتی سلامت فرد را به خطر می‌اندازد. استرس بالا، اضطراب از دست دادن کار، فعالیت کم بدن، گذر زمان باعث یک سری مشکلات در فرد می شود. همچنین پوشیدن لباس های رسمی و نامناسب و یا کفش های پاشنه بلند در مدت زمان بالا باعث به خطر افتادن سلامت افراد می شود. حال اگر مدیر سخت گیر باشد باعث ایجاد اضطراب در فرد می شود.

متاسفانه شرایط اقتصادی و تورم پیش آمده، خود موجب یک سری استرس ها و مشکلات در افراد شده است. ولی بعضی فشارهای وارده در محیط کار باعث به خطر افتادن سلامتی فرد می شود. با ما همراه باشید تا اطلاعات مفیدی در اختیارتان قرار دهیم.

۱. نشستن طولانی مدت در طول روز

طولانی مدت پشت میز نشستن باعث آسیب به سلامتی فرد می شود. ایجاد یک سری بیماری‌ها مانند دیابت و اضافه وزن، سرطان و بیماری‌های قلبی و غیره را با خود به همراه دارد. حال کسانی که کارهای اداری در طولانی مدت انجام می‌دهند، باید هر دوساعت، چند دقیقه بلند شوند و راه بروند.

۲. ایجاد کمر درد و سردرد

زمانی که کارمندان در حال کار با کامپیوتر می باشند، معمولاً به صورت صاف نمی‌نشینند. به طور مثال زمانی که با کامپیوتر کار می کنید اگر قوز کنید و یا زیاد خم شوید، باعث ایجاد فشار به قسمت ماهیچه ها و رباط های بدن شده که این دو مورد ایجاد تعادل در فرد می کند و در این مواقع تعادل به هم خورده و ایجاد سردرد و کمردرد می کند.

۳. افزایش آسیب های جسمانی به دلیل استفاده از میز کار های تردمیلی

متاسفانه این روزها این میز کارهایی به بازار آمده است که جهت جلوگیری از اضافه وزن و مشکلات قلبی می باشد. در صورتی که طبق شواهد عده‌ای به دلیل افتادن از آن ها دچار آسیب شده اند. همچنین باعث یک سری مشکلات اداری از جمله ایجاد غلط املایی و کم شدن توانایی شناختی فرد شده است.

۴. مسافت طولانی کار

طبق تحقیقات صورت گرفته، افرادی که محل کارشان با منزل بسیار طولانی می باشد. باعث بیمار شدنشان می شود از جمله ایجاد کلسترول خون و دیابت در آن ها شده و ایجاد اضطراب و افسردگی را در آن ها بالا می برد.

۵. بعضی مواقع جلسات انگیزشی باعث افسردگی شده

طبق تحقیقات صورت گرفته، شادی کارمندان در محل کار حالت معکوس عمل کرده و حال یک روانشناس دیگر بیان نموده که محیط کار مثبت و سالم چون مدیر افراد را دائماً به کارهای مثبت تشویق می نماید. فرد موفق عمل نخواهد کرد زیرا فکر می کند این ها غیر واقعی می باشند و اثر معکوس می گذارد.

۶.آلودگی هوا

محیط کار مناسب، باعث بالا رفتن وضعیت روحی افراد و حتی کارایی آنها می شود. طبق تحقیقات صورت گرفته یک محیط با فضای سرسبز و سالم و پاکیزه باعث کاهش مونوکسید کربن شده و کارآیی فرد را بالا برده است.

۷. ۵۶ ساعت کار در هفته

طبق تحقیقات صورت گرفته اگر در هفته بیش از ۵۶ ساعت کار شود. باعث افزایش سکته در افراد می شود و حتی کارایی را کاهش می‌دهد.

۸. کارفرمای بداخلاق

وارد شدن استرس و اضطراب های پی در پی از یک کارفرمای بد اخلاق باعث ایجاد مشکلات قلبی در فرد شده و حتی با گذر زمان مشکلات را بدتر خواهد کرد و حتی باعث ایجاد افسردگی مشکلات در خواب و بالا رفتن فشار خون و حتی چاقی فرد را به دنبال دارد.

در کنار این ها می توان به راهکارهایی برای جلوگیری از بروز حوادث در مشاغل اداری هم توجه نمود که باعث می شوند شما بتوانید با امنیت بیشتری به شغل خود بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا