پزشکی

روش های کاهش وزن در منزل – با خطرات این راه آشنا شوید!

برخی این تصور را دارند که لاغری و کاهش وزن باید حتما در باشگاه و زیر نظر مربی و بخش رژیم آن در مطب دکتر تغذیه و زیر نظر وی انجام شود؛ بله این هم درست است اما این تنها راه نیست! هزینه های گزاف، کمبود وقت، عدم وجود سالن ورزشی در نزدیکی محل زندگی، عدم توانایی رفت و آمد به باشگاه، کرونا و تعطیلی هایش و… هیچ کدام نباید بتوانند جلوی رسیدن شما به وزن ایده آل و سلامتیتان را بگیرند! به همین منظور ما این مطلب را در سایت ملکه وب آماده کردیم تا شما را با روش های کاهش وزن در منزل یعنی ورزش و رژیم آن هم به صورت فروشی و رایگان آشنا کنیم؛ باما همراه باشید.

کاهش وزن اصولی در منزل

کاهش وزن اصولی در منزل
کاهش وزن اصولی در منزل


یک کاهش وزن اصولی چه در منزل چه در هر جا و هر صورت دیگر شامل؛ یک برنامه ورزشی مناسب با توجه به توانایی ها و هدف وزنی فرد و همچنین یک رژیم با همین استاندارد ها است. که ما در ادامه به شما آموزش می دهیم که چگونه این برنامه ورزشی و برنامه غذایی را در خانه دنبال کنید.

خطری تحت عنوان کاهش وزن سریع!

خطری تحت عنوان کاهش وزن سریع
خطری تحت عنوان کاهش وزن سریع


بگذارید همین ابتدا ازتان خواهش کنم سمت رژیم هایی که خیلی بشقاب غذایی تان را محدود میکنند یا برنامه های ورزشی بیش از حد توانتان بپرهیزید! اینها نه تنها برای شما فایده ای نخواهند داشت بلکه باعث ضعف بدنی تان هم خواهند شد. لاغر شدن در چند هفته یا چند روز… دروغ محض است! امکان ندارد چربی ها کمتر از چند ماه از بین بروند! لطفا اگر به دنبال کاهش وزن سریع هستید از زیر رژیم تان در نروید و به مقدار مناسب ورزش کنید؛همین! و مطمئن باشید نتیجه خیلی زود حاصل خواهد شد! باور کنید که برای رسیدن به وزن ایده آل لازم نیست کار عجیب و غریبی انجام دهید.به هرحال وقتی ورزش و رژیم را شروع کردید، قوی ادامه اش دادید و نتیجه را دیدید به حرفم خواهید رسید!

کاهش وزن در منزل با ورزش

کاهش وزن در منزل با ورزش
کاهش وزن در منزل با ورزش


در ابتدا روش های کاهش وزن در خانه با ورزش را به شما معرفی می کنیم؛ که شامل دو روش هزینه دار و رایگان می باشد. و در مرحله بعدی به سراغ روش تهیه برنامه غذایی در خانه خواهیم رفت.

برنامه برای کاهش وزن در منزل
شما می توانید برای تهیه یک برنامه ورزشی مختص به خودتان از یک مربی کمک بخواهید؛ این ایده خیلی خوبی است و البته باید ذکر کرد که اینکار حتما برایتان هزینه خواهد داشت اما نکته مثبتش این است که این برنامه کاملا مخصوص خودتان است و تخصصی خواهد بود؛ برای انجام این کار باید دنبال مربی هایی باشید که آموزش مجازی انجام می دهند. همچنین اپلیکیشن آرمان ورزش به شما این امکان را می دهد تا از بین هزاران مربی و دوره های ورزشی برنامه مورد نظر خود را انتخاب کرده هزینه اش را پرداخت کنید و سپس شما صاحب یک برنامه ورزشی خصوصی و یک برنامه غذایی خواهید شد و همچنین می توانید با مربی خود نیز ارتباط داشته باشد.

برنامه رایگان کاهش وزن در منزل

برنامه رایگان کاهش وزن در منزل
برنامه رایگان کاهش وزن در منزل


یکی دیگر از راه های کاهش وزن در منزل این است که از اپلیکیشن هایی که به این منظور ساخته شدند استفاده کنید؛ این اپلیکیشن ها معمولا شامل؛ برنامه های خاص برای هر بخش از بدن و برنامه ای برای کل بدن هستند، به تدریج سخت تر می شوند و توانایی های شما را بالا می برند، تنوع حرکت دارند، نیاز به تجهیزات خاصی ندارند، روند پیشرفت شما را با توجه به قد و وزنتان ثبت میکنند،مدت زمان ورزش کردنتان را ذخیره میکنند، یادآور روزانه دارند، قابلیت تنظیم برنامه دلخواهتان را می دهند، اگر تمرین برایتان مناسب نبود آن را سخت تر یا آسان تر می کند و بسیاری قابلیت ارزنده دیگر! به منظور استفاده از این برنامه های کاهش وزن در خانه باید اپلیکیشن هایشان را دانلود نمایید. بهترین اپلیکیشن های کاهش وزن در خانه به صورت رایگان را گروه Leap Fitness Group ارائه می دهند. که این برنامه‌ها برای کاهش وزن بانوان در منزل، کاهش وزن آقایان در خانه، عضله سازی، افزایش انعطاف و… مفید است.

تهیه برنامه غذایی در خانه


و اما بعد از ورزش و کاهش وزن در خانه می‌رسیم به رکن دیگر لاغری و کاهش وزن یعنی رژیم غذایی. همیشه باید پاسخ به این سوال که “برای کاهش وزن در خانه یا بیرون از خانه چه کنیم؟” جواب هم ورزش و هم رژیم باشد و گرنه مطمئن باشید که نتیجه ای جز بی نتیجه گی انتظارتان را نمی کشد! و تمرینات کاهش ورزن در منزل تان هم اگر در کنار رژیم نباشد نتیجه مطلوب را نخواهد داد.

اپلیکیشن هایی برای تنظیم و ردیابی رژیم غذایی مخصوص شما


در حال حاضر بسیاری اپلیکیشن کارآمد برنامه غذایی با زبان فارسی و ساخت کشور خودمان موجود است ؛ با قابلیت هایی متفاوت و ارزنده برای هرکدام، که می توانند در مسیر سلامت شما گامی مهم بردارند! بهترین های این اپلیکیشن ها را به ترتیب به شما معرفی خواهیم کرد:
۱-خورشاد ۲-زیره ۳-کرفس ۴-مانکن
و اما همتا های خارجی این برنامه ها:

۱-Lifesum

2-Calorie Counter

شما می توانید با استفاده از این برنامه ها از گرافیک شاد و زیبای آنها لذت ببرید همچنین برنامه غذایی مخصوص خودتان را با توجه به شرایط بدنیتان دریافت کنید.

پس دیگر معطل نکنید! با توجه به روش هایی که ما در این مطلب بهتان پیشنهاد دادیم شما حالا به جز رفتن به سالن ورزشی و دکتر تغذیه چندین راه دیگر هم برای خوش اندام شدن در پیش دارید که آنها عبارت اند از ؛ ۱- برنامه کامل (غذایی-ورزشی)گرفتن از یک مربی ۲-نصب رایگان اپلیکیشن های تمرینات ورزشی ۳-نصب اپلیکیشن تنظیم برنامه غذایی.
آیا شما منبع دیگری را می شناسید که بتواند در زمینه ورزش و کاهش وزن در خانه به دوستانمان کمک کند؟ آیا تا به حال از منبع های معرفی شده در این مطلب استفاده کرده اید؟نظرتان چه بوده است؟ لطفا اگر پیشنهاد،انتقاد یا نظری دارید در بخش کامنت ها سایت ملکه وب با ما و دوستانتان به اشتراک بگذارید.

4 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا